Na vianočnom koncerte vo Wolfsthale zaspievajú aj slovenské deti

Ilustračné foto. Foto: TASR - Milan Kapusta

Bratislava/Wolfsthal 26. novembra (TASR) – Na vianočnom koncerte Hviezdy v advente v rakúskej prihraničnej obci Wolfsthal bude v nedeľu 27. novembra vystupovať detský zbor, v ktorom budú účinkovať slovenské aj rakúske deti z Wolfsthalu, Bergu a Hainburgu.

Detský zbor bude hosťom domáceho telesa Gesangsvereins Donaustimmen, ktorý už štvrtú sezónu vedie slovenský zbormajster z Bratislavy Robert Tistan. „V Donaustimmen spievajú Slováci aj Rakúšania, ich dirigent pracuje v Bratislave, ale býva v Rajke, takže to bude taký medzinárodný koncert v duchu priateľstva a lásky, s pravou atmosférou predvianočného adventu“, povedala pre TASR poslankyňa Obecnej rady vo Wolfsthale Zuzana Ondrisová.

Vo farskom kostole odznejú prevažne vianočné piesne rôznych hudobných štýlov a v rôznych jazykoch. Atmosféru koncertov v rekonštruovanom kostole, ktorý je pre obec zároveň dôležitým miestom pre kultúrne podujatia, umocňuje vynikajúca akustika.

Vianočný koncert Hviezdy v advente sa v kostole vo Wolfsthale začína v nedeľu 27. novembra o 16.00 hodine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.