UEFA možno povolí viac slobody pri politických protestoch

UEFA Foto: TASR/AP

Ženeva 20. decembra (TASR) - Európska futbalová únia (UEFA) možno dá fanúšikom viac voľnosti pri politických protestoch na štadiónoch. Organizácia prehodnotí svoje pravidlá, aby odrážali hodnoty ako je sloboda vyjadrovania.

"Sankcie by nemali nasledovať, pokiaľ daný prejav neútočí na konkrétnu osobu," priniesla agentúra AP stanovisko UEFA. To nasledovalo po tom, ako si Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) vyslúžila vo Veľkej Británii kritiku za ponechanie zákazu politických, náboženských a osobných vyjadrení alebo obrázkov vo všetkých 211 členských asociáciách. Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko potrestala za pripomenutie si padlých vojakov.

UEFA sa zaviazala, že zapojí kluby a členské federácie do pracovnej skupiny, ktorá prehodnotí súčasné pravidlá. Únia nepotrestala kluby, ktorých fanúšikovia kritizovali Ligu majstrov ako príliš komerčnú a elitársku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.