Szijjártó: NATO sa musí zapojiť do boja proti Islamskému štátu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó Foto: TASR/AP

Budapešť 4. apríla (TASR) - NATO, ako najsilnejšia a historicky najúspešnejšia vojenská aliancia sveta, sa musí zapojiť do riešenia hlavnej bezpečnostnej výzvy súčasnosti, ktorou je boj proti extrémistickej skupine Islamský štát (IS). Povedal to dnes maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Severoatlantická aliancia musí byť podľa neho schopná pružnejšie a rýchlejšie reagovať na aktuálne výzvy. Minister v tejto súvislosti pripomenul, že Maďarsko je už roky účastníkom medzinárodnej koalície bojujúcej proti IS.

"Pred tohtoročným ukončením mandátu maďarského vojenského kontingentu pôsobiaceho na severe Iraku maďarská vláda iniciuje predĺženie mandátu jednotky o dva roky. Súčasný počet 150 vojakov by chcel kabinet zvýšiť na 200 a rozšíriť by sa malo aj územie pôsobenia tohto kontingentu," povedal šéf maďarskej diplomacie vo verejnoprávnej televízii M1.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.