V púšti Gobi sa začalo spoločné rusko-mongolské vojenské cvičenie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Čita 31. augusta (TASR) - Rusko a Mongolsko začali dnes spoločné vojenské cvičenie v púšti Gobi. Manévre s názvom Selenga-2017 sa v tejto klimaticky nehostinnej lokalite konajú po prvý raz, informovala agentúra TASS. Vojaci oboch armád budú trénovať aktivity zamerané na zneškodnenie ilegálnych ozbrojených skupín.

Na cvičení sa zúčastňuje viac než 1000 armádnych príslušníkov. Každoročné manévre Selenga sa uskutočňujú od roku 2008, pričom do roku 2011 boli nazývané Darchan. Tohtoročné cvičenie sa koná v mongolskom výcvikovom stredisku Züünbajan.

Podľa predošlých správ sa na nich má zúčastniť aj zhruba 500 ruských vojakov zo samostatnej motorizovanej jednotky umiestnenej v meste Kjachta v Burjatskej republike.

Na október je naplánované i prvé spoločné cvičenie ruských a vietnamských vojakov.

Rusko v septembri uskutoční aj spoločné vojenské cvičenia s Bieloruskom. Na manévroch Zapad 2017 sa zúčastní 13.000 ruských a bieloruských armádnych príslušníkov a 700 kusov vojenskej techniky. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg povedal, že aliancia bude tieto cvičenia ostro sledovať, a apeloval na ich otvorenosť a zákonnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.