Žiaci ZŠ v Štúrove budú počas školského roka cestovať zadarmo

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Štúrovo 31. augusta (TASR) - Od nového školského roka 2017/2018 budú žiaci základných škôl v Štúrove v okrese Nové Zámky cestovať do školy zadarmo. Ako TASR informovala dopravná riaditeľka spoločnosti Arriva Nové Zámky Hana Jahodníková, bezplatnú prepravu im umožní spoločný projekt mesta a dopravnej spoločnosti.

Cieľom projektu je ponúknuť rodičom alternatívne riešenie dopravy detí do škôl a zlepšiť situáciu v čase raňajšej dopravnej špičky. "Vďaka pilotnému projektu Poď s nami do školy busom zdarma! môžu žiaci všetkých základných škôl v Štúrove cestovať počas dní školského vyučovania v čase od 7.00 h do 8.00 h na linkách mestskej hromadnej dopravy zadarmo," povedala Jahodníková.

Žiaci môžu využívať bezplatné cestovanie počas celého školského roka, teda od 4. septembra do 30. júna 2018. "Na získanie preukazu je potrebné, aby rodič vyplnil žiadosť o vydanie cestovného preukazu žiaka a žiadosť odovzdal na Mestskom úrade v Štúrove, na oddelení komunálnych služieb, životného prostredia a dopravy. Cestovný preukaz bude vydaný na počkanie zadarmo," vysvetlila dopravná riaditeľka spoločnosti.

"Trápi nás enormný nárast počtu osobných áut, premávajúcich na uliciach pred školami v raňajšej dopravnej špičke. Ponúkame rodičom alternatívu vo forme bezplatného cestovania detí autobusom do školy. Pevne verím, že ich uvedeným krokom odbremeníme, zvýšime bezpečnosť a spestríme cestu do školy," dodal primátor mesta Štúrovo Eugen Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.