Na základnej škole v Prievidzi otvorili novú tanečnú triedu

Žiačky tancujú v novootvorenej tanečnej triede počas prvého školského dňa, 4. septembra 2017 v Prievidzi. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prievidza 4. septembra (TASR) - Deti zo Základnej školy (ZŠ) na Ulici energetikov v Prievidzi dostali k novému školskému roku tanečnú sálu. Využívať ju budú najmä žiaci zo športových tried.

"Je to nový školský rok s novou učebňou, ktorá je venovaná predmetu športová príprava. Je jediný na Slovensku so zameraním na aerobik a ten je práve v našej škole. Funguje už šesť rokov. Boli sme v menšej triede, ale nakoľko sú naše úspechy veľmi veľké, nielen na Slovensku, tak sa nám podarilo vybudovať väčšiu, krajšiu, modernejšiu tanečnú sálu," povedala riaditeľka ZŠ na Ulici energetikov Ivana Škrteľová.

Tanečnú sálu si riaditeľka školy, ktorá je zároveň trénerkou aerobiku, podľa svojich slov vysnívala. "Bol to môj sen niečím deti prilákať, keďže to nie je taký klasický šport, je to aj o tancovaní, o kolektíve, vzťahoch, cestovaní, spoznávaní nových ľudí, kultúr, tak som to chcela priblížiť aj deťom u nás," priblížila.

Táto škola je nepochybne spojená s tancom, podotkla primátorka mesta Katarína Macháčková, ktorá tanečnú sálu uviedla do života. "Aj tanec je práve jeden zo spôsobov, kedy sa deti učia zodpovednosti, cieľavedomosti a možno prekonávať neúspech. Ja sa teším, že môžem byť krstnou mamou a uvedomujem si, že byť krstnou mamou je ťažkou a zodpovednou úlohou, pretože ja sama mám šesť krstných detí a toto je také moje siedme. A práve aj pri tejto príležitosti som prisľúbila pani riaditeľke, že sa im budem snažiť pomôcť, aj čo sa týka výmeny okien na sále, pretože krstná mama má takú úlohu," dodala.

Športové triedy so zameraním na aerobik a futbal má ZŠ v každom ročníku na druhom stupni, spolu ich so záujmovým útvarom navštevuje viac ako 90 detí, dievčat aj chlapcov.

Školu navštevuje 490 detí, povinnú školskú dochádzku si tam dnes začalo plniť 62 chlapcov a dievčat.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.