Na festivale I. Stodolu v L. Mikuláši sa predstaví 80 ochotníkov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Palkovič

Liptovský Mikuláš 30. septembra (TASR) – Na druhom ročníku Divadelného festivalu Ivana Stodolu sa počas tohto víkendu predstaví v kultúrnom dome v Liptovskom Mikuláši – Palúdzke takmer 80 ochotníckych divadelníkov z celého Slovenska. TASR o tom informoval riaditeľ Domu Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši Marek Nemec.

"Naším cieľom je predstaviť širokej verejnosti prácu neprofesionálnych divadelníkov, ktorí pôsobia pod hlavičkou Divadelného odboru Matice slovenskej. Zároveň súborom ponúkame priestor na priateľské stretnutie a vzájomnú výmenu skúseností. Ich inscenácie bude hodnotiť odborná aj laická porota a návštevníci festivalu. Všetkých pozývame, vstupné na podujatie je dobrovoľné," uviedol Nemec.

Doplnil, že dnes sa milovníkom divadla predstavia ochotníci z Veľkého Krtíša, Bošáce, Rimavskej Soboty, Ploštína a Krupiny. V nedeľnom (1.10.) programe je rozprávka Dora z Jura divadelníkov zo Svätého Jura. Po nej je naplánované predstavenie pre dospelých a vyhodnotenie festivalu. "V minulom roku zožali najväčší úspech domáci Ploštínčania. Odozva na festival bola veľká, inscenácie prilákali do kultúrneho domu v Palúdzke počas dvoch dní približne 700 ľudí," dodal riaditeľ Domu Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši.

Festival nesie meno známeho liptovskomikulášskeho rodáka Ivana Stodolu - popredného dramatika, spisovateľa a lekára. "Pomenovaním podujatia podľa jedného z našich najvýznamnejších dramatikov chceme vzdať hold osobnosti Ivana Stodolu, ako aj množstvu jeho úspešných divadelných hier, ktoré sa často uvádzali aj na scénach v zahraničí. Neraz v nich zapochyboval o cnostiach slovenského človeka, jeho skromnosti i pracovitosti. Nebál sa vziať si na mušku aj politikov, senátorov či sociálne inštitúcie," uzavrel Nemec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.