V štiavnickom múzeu baníctva pripravili špeciálny zimný program

Na snímke Slovenské banské múzeum Kammerhof v Banskej Štiavnici. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Banská Štiavnica 27. októbra (TASR) - Počas posledných mesiacov v roku je už tradične v expozícii Slovenského banského múzea Baníctvo na Slovensku - Kammerhof pripravený pre záujemcov bohatý program pod názvom Zima v Kammerhofe.

Okrem atraktívneho ryžovania 24-karátového zlata, ktoré tu môžu návštevníci zažiť do 4. decembra, je pripravená aj pátracia minihra s názvom Mária Terézia a komorskí grófi na portrétoch, súčasťou ktorej je vymaľovanie portrétu a hľadanie odpovedí na pripravené otázky v objekte múzea.

V týždni menín sv. Barbory, teda od 4. do 7. decembra chystajú múzejníci spoznávanie expozície cez Rozprávku o baníkovi Jožkovi, ktorá je doplnená o postavu svätej Barbory - patrónky baníkov.

"Od 8. decembra do 31. januára sa bude expozícia spoznávať prostredníctvom hry Putovanie baníka za hviezdou. Pre úspešných riešiteľov (pútnikov za hviezdou) je pripravená malá odmena," informuje múzeum.

Ani tento rok nebude v Kammerhofe chýbať tradičný Štjavnycký vjanočný jarmok. Jeho 14. ročník sa bude konať v dňoch 8. a 9. decembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.