MEŠKAJÚ VÝPLATY: Pracovníci Technických služieb v Detve chcú nápravu

Ilustračné foto Foto: TASR/Miroslav Košírer

Detva 6. novembra (TASR) - Meškajúce výplaty, žiadne stravné lístky či neodvádzanie odvodov - to sú dôvody nespokojnosti zamestnancov mestských Technických služieb (TS) v Detve. K situácii v spoločnosti spísali v uplynulých dňoch vyhlásenie a žiadajú kompetentných o urýchlenú nápravu.

"Spoločnosť nemá na pohonné hmoty a ľudia často nemajú ani s čím robiť," píše sa vo vyhlásení, pod ktorým je podpísaných 18 zamestnancov spoločnosti. Pracovníci tvrdia, že tento stav už trvá minimálne rok, pričom ho nikto nerieši.

"Žiadame kompetentných o urýchlené riešenie tohto stavu, inak budeme nútení pristúpiť k ďalším akciám, ako je napríklad štrajková pohotovosť či ostrý štrajk."

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková, tvrdenia zamestnancov Technických služieb sú závažné a nanajvýš zarmucujúce. "Vedenie mesta Detva vyjadruje poľutovanie, že sa o tomto stave dozvedá prostredníctvom médií a nie pracovným rokovaním priamo od zodpovedných osôb," uviedla.

Mesto podľa nej bezodkladne vyvinie tlak na konateľa a dozornú radu Technických služieb, aby situáciu svojich zamestnancov bezodkladne riešili. "Na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 17. októbra bolo Technickým službám Detva schválených 220.000 eur z rozpočtu mesta na navýšenie ich základného imania. "Mesto Detva očakáva, že zodpovední predstavitelia Technických služieb situáciu zamestnancov uvedú do uspokojivého a vyrovnaného stavu," dodala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.