VIDEO: Nemali s ním ZĽUTOVANIE: Olympique Marseille prepustil Evru

Tridsaťšesťročný Patrice Evra, ktorý má na konte 81 štartov vo francúzskej reprezentácii, neušiel pred trestom rozhodcu. 2. novembra 2017. Foto: TASR/AP

Marseille 11. novembra (TASR) - Francúzsky futbalový klub Olympique Marseille prepustil obrancu Patricea Evru za incident pred minulotýždňovým zápasom Európskej ligy UEFA na pôde Vitorie Guimaraes. Už v piatok mu Európska futbalová únia "naparila" pokutu 10.000 eur a zákaz štartu v európskych klubových súťažiach do 30. júna 2018.

Tridsaťšesťročný Evra pyká za to, že na predzápasovej rozcvičke kopol do hlavy fanúšika svojho tímu. Skúsený francúzsky zadák sa zamiešal do konfliktu s vlastnými priaznivcami, ktorí sa dostali až tesne k ihrisku. Hlavný rozhodca Tamás Bognár ho vylúčil ešte pred úvodným hvizdom.

Na základe verdiktu UEFA musí 25.000 eur zaplatiť aj jeho klub Olympique Marseille. Účastník Ligue 1 musí okrem toho uhradiť 5000 eur Vitorii Guimaraes za škody spôsobené jeho fanúšikmi. Vedenie Olympique reagovalo na sériu trestov okamžitým rozviazaním zmluvy so svojím obrancom. "Evra spôsobil nenapraviteľný čin, keď reagoval na hanebné provokácie niekoľkých indivíduí. K ukončeniu zmluvy prišlo po vzájomnej dohode s hráčom," citovala z vyhlásenia klubu agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.