Droba by mal úrad Bratislavského kraja prebrať začiatkom decembra

Na snímke Juraj Droba (SaS) Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 13. novembra (TASR) – Novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba by mal úrad prebrať začiatkom decembra. Ustanovujúce rokovanie zastupiteľstva BSK, na ktorom prevezme vedenie úradu od dosluhujúceho Pavla Freša, by sa malo konať v pondelok 4. decembra. Tento termín podľa TASR predpokladá úrad aj samotný Droba.

Doterajšiu komunikáciu s končiacim vedením úradu hodnotí Droba pozitívne a na dobrej úrovni. "Prebieha kolegiálne a slušne. Pán Frešo je veľmi konštruktívny," skonštatoval Droba. Stretli sa už dvakrát, do termínu odovzdania úradu majú ešte naplánované jedno alebo dve stretnutia. V rámci nich sa odchádzajúceho predsedu BSK pýtal podľa vlastných slov na štandardnú agendu, teda detaily vedenia a preberania úradu či zahraničnú spoluprácu.

"Nie som ešte županom, ale postupne budeme informovať, čo chystáme na päť rokov," odpovedal na otázku, aké budú jeho prvé kroky na úrade. O konkrétnych plánoch chce však informovať až po diskusiách s poslaneckými klubmi a finančnými oddeleniami. Rovnako po prebratí úradu bude informovať aj o personálnych zmenách.

Juraj Droba bol zvolený za predsedu BSK v novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC). O víťazstve kandidáta pravicovej koalície (SaS, OĽaNO, NOVA, SMK-MKP, OKS, Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska) rozhodla podpora 36.864 voličov, čo je 20,42 percenta hlasov. Droba bude zároveň v nadchádzajúcom päťročnom volebnom období predsedať 50-člennému zastupiteľstvu BSK. V ňom bude Bratislavu zastupovať 34 poslancov, zvyšných 16 mimobratislavské okresy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.