Austrálsky diplomat zomrel po páde z balkóna na siedmom poschodí

Julian Simpson. Foto: nydailynews.com

New York 16. novembra (TASR) - Austrálsky diplomat Julian Simpson zomrel po páde z terasy apartmánu na siedmom poschodí v newyorskej mestskej časti Manhattane po tom, ako sa údajne zapojil s priateľom do nebezpečnej "hry na dôveru". S odvolaním sa na miestnu políciu o tom vo štvrtok informovala agentúra AP.

Simpson spolu s ďalšími svojimi priateľmi vystúpil v stredu neskoro večer na strešnú terasu budovy, aby si odtiaľ vychutnali výhľad na svetlá Empire State Building, uviedla newyorská polícia. Budovu nasvietili dúhovými farbami na počesť výsledkov korešpondenčného hlasovania, v ktorom Austrálčania podporili manželstvá osôb rovnakého pohlavia.

Podľa polície sa Simpson začal správať dôvernejšie k jednej zo žien, čo rozhnevalo jej manžela. Muži následne vyšli na terasu bytu na siedmom poschodí, kde Simpson vystúpil na rímsu balkóna a zaklonil sa, aby tak dotknutému mužovi dokázal svoju dôveryhodnosť.

Keď sa však Simpson chcel zachytiť o mužovu natiahnutú ruku, pošmykol sa a dopadol na mezanín medzi prvým a druhým poschodím vonkajšieho schodišťa, dodala polícia.

Simpson (30) bol členom austrálskej misie pri OSN v New Yorku. Austrálske ministerstvo zahraničných vecí a obchodu uviedlo, že je v kontakte so Simpsonovými príbuznými, ktorí požiadali o súkromie.

Austrálsky premiér Malcolm Turnbull označil Simpsonovu smrť za "šokujúcu tragédiu" a v televíznom vysielaní vyjadril jeho rodine sústrasť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.