Z poškodeného ropovodu vytieklo 5000 barelov ropy

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Washington 17. novembra (TASR) - Približne 5000 barelov ropy vytieklo vo štvrtok z ropovodu Keystone v americkom štáte Južná Dakota. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

"V súčasnosti reagujeme na incident v Amherste (v Južnej Dakote). Aktivovali sme núdzové mechanizmy a vyslali sme do terénu (expertné) tímy, ktoré vyhodnotia situáciu," uviedla na Twitteri spoločnosť TransCanada, ktorá ropovod Keystone prevádzkuje.

Únik si vynútil odstavenie časti ropovodu, v ktorom bol zaznamenaný pokles tlaku. Poškodenú časť potrubia sa podľa prevádzkovateľa podarilo izolovať v priebehu 15 minút.

Odhaduje sa, že do riedko obývanej poľnohospodárskej krajiny v okrese Marshall County vytieklo zhruba 5000 barelov nespracovanej ropy alebo rafinovaných produktov. Podľa miestnych úradov sa ropa zrejme nedostala do lokálnych vodných tokov alebo zdrojov pitnej vody.

Ropovod Keystone privádza ropu z Kanady do rafinérii v americkom Texase. K úniku došlo v blízkosti prečerpávacej stanice pri hranici so Severnou Dakotou, približne 400 kilometrov západne od Minneapolisu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.