OSN: Boje v Afganistane vyhnali od januára z domova vyše 340.000 ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR AP

Kábul 21. novembra (TASR) - Už vyše 340.000 ľudí opustilo od začiatku tohto roka v Afganistane svoje domovy pre pokračujúce boje medzi radikálnym islamským hnutím Taliban a bezpečnostnými silami. Vyplýva to zo správy Úradu OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA), zverejnenej v noci na utorok.

Podľa údajov prevzatých agentúrou DPA vyhnali v období od 1. januára do 19. novembra boje z domova 343.958 Afgancov. Až 32 percent všetkých vysídlencov evidujú v severných a severovýchodných častiach Afganistanu, ktoré boli predtým považované za pomerne pokojné.

V prípade provincie Kundúz, ktorá je miestom prudkých bojov, zaznamenala OCHA iba za uplynulý týždeň takmer 16.000 tzv. vnútorných vysídlencov. Pravidelne zverejňovaná správa obsahuje aj podrobné opisy bojových akcií.

Počas roka 2016 ušlo zo svojich domovských dedín viac než 660.000 Afgancov. Tento rok OSN očakávala najmenej 450.000 ďalších vysídlencov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.