Vzdelávací olovrant v Trafačke sa bude venovať pomoci v Keni

Archívna snímka z Trafačky v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 21. novembra (TASR) – Trvalo udržateľný rozvoj bude hlavnou témou vzdelávacieho olovrantu, ktorý sa bude v nitrianskej galérii Trafačka konať 29. novembra. Podujatie, ktoré je súčasťou projektu Riešenie konfliktov v rozvojovom kontexte, sa bude zaoberať predovšetkým aktivitami, ktoré vykonávajú mimovládne organizácie v Keni.

Účastníci olovrantu, ktorý bude prebiehať v anglickom jazyku, sa budú zaoberať prácou v rozvojových krajinách i reálnym dosahom medzinárodných a vládnych programov zameraných na pomoc menej rozvinutým krajinám. „O zavádzaní rôznych projektov bude na olovrante hovoriť aj riaditeľ kenskej mimovládnej organizácie Network for Ecofarming in Africa Samuel Muhunyu Karanja, ktorý dlhodobo spolupracuje so slovenskými mimovládnymi organizáciami pôsobiacimi v Keni,“ vysvetľuje František Kolář z Trafačky.

Ako pripomínajú organizátori, Samuel Muhunyu Karanja je občiansky aktivista zastupujúci najchudobnejšie komunity ľudí z oblasti Nakuru v Keni. Usiluje sa bojovať proti korupcii v štátnej správe. Zároveň sa dlhodobo venuje znižovaniu chudoby, zvyšovaniu sebestačnosti obyvateľov cez drobné a stredné podnikanie v oblasti ekologického poľnohospodárstva a ochrane životného prostredia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.