Výtvarná súťaž o cenu rektora UKF má svojho víťaza

Ilustračná fotografia. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitra 21. novembra (TASR) - Súťaž o cenu rektora Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre už má svojho víťaza. Zapojiť sa do nej mohli študenti univerzity, ktorí mali predložiť návrhy na výtvarný trojdimenzionálny objekt. Ten bude stáť pred hlavnou budovou UKF.

Do súťaže sa celkovo zapojilo päť účastníkov, z ktorých štyria boli študenti výtvarného umenia. Formálnym požiadavkám súťaže vyhoveli štyri návrhy. Výberová komisia zložená z výtvarníkov a dizajnérov napokon vybrala víťazný návrh. Ten má podobu otvoreného guľovitého objektu s nápisom UKF a s vnútorným priestorom určeným na umiestnenie lavičiek a posedenie.

„Víťazkou súťaže sa stala študentka Zsófia Karácsony, ktorá získala hlavnú cenu súťaže. Ďalším trom predkladateľom, Robertovi Tomšíkovi, Zite Zemanovej a Danielovi Lenghartovi, ktorých návrhy splnili formálnu stránku súťaže, boli udelené motivačné štipendiá,“ informovala UKF.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.