Hru Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny uvedú na Stanici

Na snímke Stanislav Majer v hre, ktorú uvedie KC Stanica Žilina-Záriečie‎. Foto: Facebook Stanica Žilina-Záriečie‎

Žilina 21. novembra (TASR) - Pražské divadlo Studio Hrdinů uvedie vo štvrtok 23. novembra v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie inscenáciu Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny. Podľa divadelnej dramaturgičky kultúrneho centra Barbory Uríkovej otvára politicky nekorektná hra kontroverzné témy a komentuje súčasné politické dianie v Česku.

"Hercove úvahy k rôznym názorom o stave svojej domoviny sú však podávané mimoriadne vtipne a s veľkou dávkou irónie. Spisovateľ David Zábranský napísal hru na objednávku režisérky Kamily Polívkovej. Text je písaný priamo pre herca Stanislava Majera, cez ktorého životný osud a osudy tvorcov zoskupených okolo pražského divadla Studio Hrdinů, nazerá na tému domoviny. Reflektuje závažné problémy súčasnej českej spoločnosti, prekvapuje však svojou otvorenosťou a na mušku si neváha zobrať aj intelektuálov či umelcov, ktorých hodnoty veľmi šikovne spochybňuje," uviedla Uríková.

Doplnila, že hlavným aktérom je herec (a vyštudovaný stolár) Stanislav Majer, ktorého diváci poznajú z populárnych slovenských či českých seriálov. "Herec kritikmi a divákmi nielen chválený, ale aj oceňovaný – za inscenáciu získal v roku 2016 Cenu divadelnej kritiky za Mužský herecký výkon a umiestnil sa na prvom mieste diváckej ankety portálu i-divadlo.cz v rovnakej kategórii," pripomenula divadelná dramaturgička kultúrneho centra Stanica.

"Inscenácia vyvolala v Česku silnú vlnu nadšenia, stala sa akýmsi súčasným fenoménom až kultovým dielom. Výnimočnosť tohto strhujúceho monológu je vo vydarenej kombinácii jeho tvorcov, ktoré Studio Hrdinů jednoznačne kumuluje. Ponúka vynikajúci divadelný zážitok, ale aj potrebu zamyslieť sa nad všetkými vašimi doterajšími názormi," dodala Uríková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.