Financie na podporu mladých sa zvýšia vďaka programu Ľudské zdroje

Ilustračná snímka Foto: Andrej Galica

Bratislava 22. novembra (TASR) - Slovensko má k dispozícii viac zdrojov na podporu zamestnávania mladých ľudí. V Operačnom programe Ľudské zdroje sa totiž zvýšia finančné prostriedky o 12,4 milióna eur. Vyplýva to z materiálu Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho (Smer-SD). Návrh revízie Partnerskej dohody SR na roky 2014-2020 v stredu schválila vláda.

Prostriedky vzrastú vďaka Iniciatíve na podporu zamestnanosti mladých ľudí, ktorá prispieva ku znižovaniu nezamestnanosti tejto skupiny. "Opatrenia smerujú do jednej investičnej priority zameranej na podporu zvýšenia zamestnanosti mladých ľudí s využitím inovatívnych nástrojov, ako sú stáže, získavanie praxe a tréningy," priblížil Pellegriniho úrad.

Alokácia tejto prioritnej osi je po zvýšení vo výške 206.715.082 eura, čo predstavuje 9,32 % z celkovej alokácie Operačného programu Ľudské zdroje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.