VIDEO: MMA: Buchingerovi nevyšla obhajoba titulu, prehral v prvom kole

Na snímke Ivan Buchinger (vpravo) pred zápasom proti Chamzatovi Dalgijevovi, 24. november 2017, Nazraň. Foto: www.youtube.com

Nazraň 25. novembra (TASR) - Slovenský profesionálny MMA zápasník Ivan Buchinger neobhájil titul šampióna organizácie M-1 Global v pérovej váhe (do 65,77 kg), keď v sobotu v ingušskom Nazrani utŕžil od ruského vyzývateľa Chamzata Dalgijeva KO v prvom kole.

Duel, ktorý bol hlavným zápasom podujatia M-1 Challenge 86, nemal dlhé trvanie. V úvode si obaja aktéri vymenili zopár úderov a kopov v postoji, avšak bez väčšieho efektu. Po necelých dvoch minútach poslal Buchinger súpera k zemi po tom, čo mu vyšla pravá zadná. Otrasený Dalgijev sa v kritickej chvíli zavesil úradujúcemu šampiónovi na nohy a súboj s vypätím všetkých síl dokázal preniesť na zem. Pri lanách si následne vo výhodnejšej hornej pozícii počkal na Buchingerov pokus vstať, trafil tvrdý zdvihák a ďalšími údermi do hlavy už bezmocného Slováka prinútil ringového rozhodcu ukončiť duel.

Tridsaťjedenročný rodák z Gabčíkova, ktorý zápasil aj s hviezdnym Írom Conorom McGregorom, zaznamenal popri 32 víťazstvách len šiestu prehru v kariére. O päť rokov mladší Dalgijev si vylepšil bilanciu na 10 triumfov z 11 zápasov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.