Čečenský líder Ramzan Kadyrov zostáva vo funkcii, oznámil Kremeľ

Na archívnej snímke čečenský prezident Ramzan Kadyrov. Foto: TASR/AP

Moskva 27. novembra (TASR) - Kremeľ v pondelok oznámil, že čečenský líder Ramzan Kadyrov zostane vo svojej funkcii aj napriek vyhláseniu, v ktorom avizoval, že je pripravený odstúpiť.

"Ramzan naďalej zostáva vedúcim predstaviteľom republiky,"
povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorého citovala agentúra Reuters.

V rozhovore odvysielanom v pondelok 41-ročný Kadyrov vyhlásil, že je pripravený odstúpiť, pričom o jeho nástupcovi by mal rozhodnúť Kremeľ. Uviedol, že odstúpenie z funkcie bolo "jeho snom" a že by mohol navrhnúť niekoľkých kandidátov schopných prevziať jeho funkciu prezidenta.

Kadyrov, otec 12 detí, ktorého záujmy siahajú od plnokrvných koní po zápasenie a box, je kritikmi obviňovaný z porušovania ľudských práv i tvrdých politických vyhlásení, ktoré dostali Kremeľ do rozpakov.

Bývalý islamistický povstalec vedie Čečensko od roku 2007 a vlani v marci ho ruský prezident Vladimir Putin poveril pokračovaním vo funkcii, no súčasne varoval, že v jeho prevažne moslimskom regióne musia byť prísne dodržiavané ruské zákony.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.