V Žiari nad Hronom začína opäť pôsobiť občianska poriadková služba

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Žiar nad Hronom 1. decembra (TASR) - V Žiari nad Hronom začína do začiatku decembra opäť pôsobiť občianska poriadková služba. V uplynulom mesiaci vybralo mesto vo výberovom konaní jej ôsmich členov, na miesto koordinátorky uspela žena.

Ako priblížil hovorca mesta Martin Baláž, ide aj o obyvateľov miestnej rómskej osady pod Kortínou, kde by mali občianske hliadky predovšetkým pôsobiť. "Nemajú kompetencie zasahovať, robiť represie. Sú takou predĺženou rukou mesta a mestskej polície, to znamená, ak sú svedkom protispoločenskej činnosti alebo vedia o niečom, tak hneď informujú mestskú políciu," priblížil Baláž.

Ich úlohou bude zároveň komunikovať s miestnymi obyvateľmi, dozerať na dodržiavanie poriadku, správne zneškodňovanie odpadov a podobne.

Projekt občianskych hliadok už v Žiari nad Hronom v minulosti realizovali. "Počas jeho fungovania sme to ešte reálne nevedeli vyhodnotiť, vtedy sme mali pocit, že to mohlo mať aj väčší prínos. Na druhej strane, keď ten projekt skončil, tak sme cítili, že tá predĺžená ruka nám chýba," skonštatoval Baláž.

Tento rok získalo mesto na projekt nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 191.000 eur z Operačného programu ľudské zdroje. Sumou viac ako 10.000 eur sa bude na projekte podieľať z vlastných zdrojov. Projekt by mal trvať 36 mesiacov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.