Rozvoj športu v školách podporuje aj Slovenská národná strana

Na snímke predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 2. decembra (TASR) - Záujem o posilnenie výchovy žiakov a študentov k zdravému životnému štýlu, úcte k ľudskému zdraviu a životu, a to prostredníctvom telesnej a športovej výchovy, má Slovenská národná strana (SNS). TASR o tom informovala riaditeľka Kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.

V spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR SNS podporí 61 projektov na dostavbu či rekonštrukciu školských telocviční v rámci výzvy zameranej na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy. Medzi úspešných žiadateľov rozdelil rezort školstva 5.702.500 eur. Cieľom výzvy je zlepšiť vybavenosť telocviční a zvýšiť počet učebných priestorov určených na výchovno-vzdelávací proces v oblasti telesnej a športovej výchovy formou rekonštrukcie, dostavby alebo výstavby novej telocvične.

"Z finančnej dotácie budú môcť školy vynoviť športový povrch, opraviť strechu, zrekonštruovať elektroinštaláciu či ústredné kúrenie, čím sa zvýši dostupnosť detí na rozvoj rôznych športových aktivít. Môžu využívať obnovené priestory vo svojich obciach, v blízkosti domova," poznamenal Danko. SNS podporuje rozvoj športu ako predpoklad zdravej a kultúrnej spoločnosti. "Pre naše deti zabezpečíme prostredie, kde si pohybovou aktivitou budú môcť utužiť svoje zdravie a posilniť prevenciu pred chorobnosťou," dodal predseda SNS.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.