DANKO: Daňové licencie sú od januára 2018 zrušené

Andrej Danko, archívna snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 3. januára (TASR) - Zrušenie daňovej licencie od januára 2018 je zakotvené v novele zákona o dani z príjmov. Založenie nových firiem je opäť atraktívne. Uviedol to predseda koaličnej SNS a parlamentu Andrej Danko s tým, že sa o to pričinila SNS.

"Jej zavedenie od roku 2014 vzbudilo veľký ohlas medzi podnikateľmi, preto som presvedčený, že jej zrušenie prináša podnikateľom výraznú úľavu," konštatoval.

Danko pripomenul, že prvýkrát za daňové obdobie roku 2017 si podnikatelia môžu v tomto roku uplatniť vyššie paušálne výdavky. Pre skupinu živnostníkov sa výdavky zvýšili na úroveň 60 % príjmu, v absolútnej sume z 5000 eur na 20.000 eur ročne.

Túto zmenu ocenili živnostníci, ktorí zvýšenie limitu pri paušálnych výdavkoch považujú za najlepšie opatrenie, ktoré bolo prijaté na Slovensku v roku 2016, informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.