Real vyhral v 1. štvrťfinále Kráľovského pohára na pôde Leganes

Na archívnej snímke hráč Realu Karim Benzema (vpravo) s Lukom Modričom (v stred) Foto: TASR/AP

Barcelona 19. januára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále Kráľovského pohára na pôde Leganes 1:0. Tréner "bieleho baletu" Zinedine Zidane nechal odpočívať veľa hráčov zo základnej zostavy a nasadil viacero mladíkov. Jeho tím mal počas celého stretnutia viac loptu na kopačkách i šancí, ale dlho sa nevedel presadiť. Víťazný gól strelil až v 89. minúte Marco Asensio, ktorý si do pokutového územia nabehol na center Thea Hernandeza a volejom trafil k bližšej žrdi.

Real vďaka triumfu ukončil trojzápasovú sériu bez výhry. "Ak budeme schopní strieľať góly, narastie nám aj sebavedomie. Potrebujeme vyhrať niekoľko zápasov po sebe a potom sa veci začnú zlepšovať," povedal Asensio.

Domáci na štadióne Butarque na madridskom predmestí držali s favoritom dlho krok, v druhom polčase trafili brvno, no nakoniec prišli o nerozhodný výsledok. O týždeň na Santiago Bernabeu ich tak čaká ťažká úloha. "Ten gól v posledných minútach znížil naše šance na postup," povedal obranca Unai Bustinza.