Pri nehode v Petržalke utrpel chodec ťažké zranenia

Polícia vyšetruje okolnosti štvrtkovej (18. január 2018) dopravnej nehody, ktorá sa skončila ťažkými zraneniami chodca v bratislavskej Petržalke. K dopravnej nehode došlo vo štvrtok v čase krátko pred 18.00 h na Rusovskej ceste v smere na Námestie Hraničiarov. Foto: TASR - KR PZ v Bratislave

Bratislava 19. januára (TASR) - Polícia vyšetruje okolnosti štvrtkovej (18.1.) dopravnej nehody, ktorá sa skončila ťažkými zraneniami chodca v bratislavskej Petržalke. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

K dopravnej nehode došlo vo štvrtok v čase krátko pred 18.00 h na Rusovskej ceste v smere na Námestie Hraničiarov. Podľa doterajších zistení šoféroval vodič v uvedenom úseku osobné motorové vozidlo, pričom počas odbočovania smerom k bytovému komplexu došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu s chodcom. Ten prechádzal cez vozovku mimo vyznačeného priechodu pre chodcov.

"V dôsledku stretu s vozidlom utrpel 60-ročný chodec ťažké zranenia, s ktorými bol službou rýchlej zdravotnej pomoci prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Na zistenie prítomnosti alkoholu u chodca bol nariadený odber krvi," spresnila Mihalíková. Požitie alkoholických nápojov bolo u vodiča vykonanou dychovou skúškou na mieste vylúčené. Ďalšie okolnosti tejto dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.