Opel plánuje vyvážať autá z európskych závodov na trh Maroka a Tuniska

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 29. januára (TASR) - Automobilka Opel patriaca pod francúzsky koncern PSA Group plánuje začať vyvážať autá vyrobené v Európe na trh Maroka a Tuniska. Povedal to pre nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) výkonný riaditeľ automobilky Michael Lohscheller.

PSA Group sa na kúpe firmy Opel dohodol s jej pôvodným vlastníkom, americkou automobilkou General Motors (GM), v marci minulého roka. Hodnota kontraktu bola stanovená na 2,2 miliardy eur. Cieľom prevzatia bolo posilnenie pozície PSA Group na európskom trhu a priblíženie sa k európskej jednotke Volkswagen.

Francúzska spoločnosť následne spustila vo firme Opel ozdravný program. V rámci neho má Opel čas na návrat do zisku do roku 2020.

Čo sa týka plánov firmy na africkom trhu, podľa Lohschellera "tu vidia veľké možnosti". Zároveň dodal, že neočakáva, že by predaj áut Opel v Afrike negatívne zasahoval do tamojšieho predaja materskej PSA Group. "Niektorí kupci si zámerne vyberajú francúzske značky a iní zasa majú záujem o nemecké," uviedol Lohscheller pre nemecký denník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.