Z Kanárskych ostrovov doviezli Maďara podozrivého z prevádzačstva

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budapešť 8. februára (TASR) - Na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta prevzali v utorok maďarské orgány občana Maďarska podozrivého z prevádzačstva, ktorého na základe medzinárodného zatykača zadržali na Kanárskych ostrovoch. Internetová stránka maďarskej polície Police.hu vo štvrtok informovala, že Maďar bol členom zločineckej skupiny, ktorá pašovala utečencov cez Rakúsko a Slovensko do krajín západnej Európy.

Na odhalení gangu, ktorý v období od marca do mája 2016 prepašoval z Maďarska ilegálnych migrantov najmenej v 22 prípadoch, pracovali spoločne s maďarskými kriminalistami ich nemecké, talianske, rakúske a slovenské partnerské organizácie, ale aj európsky policajný úrad Europol.

Skupinu prevádzačov viedol občan Iraku, ktorého s ďalším maďarským členom bandy zadržali policajti v rámci medzinárodného zásahu v budapeštianskom hoteli 1. februára 2017. Ďalších štyroch podozrivých Maďarov zadržali v máji 2017; tí sú v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe.

Zvyšným členom gangu bol Maďar, ktorého zadržali španielski policajti 23. januára na Kanárskych ostrovoch.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.