Sneženie v Maďarsku zosilnelo: V pohotovosti je množstvo hasičov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo

Budapešť 20. februára (TASR) - Pre čoraz intenzívnejšie sneženie - pre ktoré možno očakávať šmykľavé cesty, uzatvorené úseky ciest i zníženú viditeľnosť - je v Maďarsku v pohotovosti takmer 2000 požiarnikov s takmer 500 technickými prostriedkami. Informovala o tom v utorok agentúra MTI s odvolaním sa na správu Riaditeľstva celoštátneho úradu ochrany proti katastrofám (OKF).

OKF vyzvalo vodičov, aby sa na cestu vydali iba s vozidlami pripravenými na zimné podmienky. V prípade cesty hromadnými dopravnými prostriedkami musia podľa OKF cestujúci rátať s meškaniami.

Na diaľnici M1 pri západomaďarskom Mosonmagyaróvári zbehlo jedno auto do priekopy a museli zasahovať hasiči. Pri obci Tiszapalkonya v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe sa zase zrazili dve autá; sedem zranených odviezli do nemocnice.

Vo Veszprémskej župe polícia od 09.00 h preventívne obmedzila jazdu nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 7,5 tony na štátnej ceste č. 82.

Pre sneženie vydala Celoštátna meteorologická služba (OMSZ) varovanie prvého stupňa pre územie Peštianskej, Baranskej, Fejérskej Győrsko-mošonsko-šopronskej, Komárňansko-ostrihomskej, Šomodskej, Tolnianskej, Vašskej, Veszprémskej a Zalianskej župy a Budapešti.

Do polnoci z utorka na stredu očakávajú sneženie najmä v Zadunajsku a na vyššie položených miestach krajiny, pričom hrúbka pokrývky môže dosiahnuť miestami 12-15 centimetrov mokrého snehu.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.