Počet obetí po náletoch v sýrskej provincii Idlip stúpol na 38

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bejrút 8. júna (TASR) - Najmenej 38 ľudí zahynulo pri nočných náletoch, ktorých cieľom bola dedina Zardaná v severozápadnej Sýrii, obsadená povstalcami. Počet obetí môže ešte stúpať, keďže približne 50 zranených zostalo po útoku v kritickom stave, informovalo v piatok Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR), ktoré citovala agentúra Reuters.

Záchranné tímy naďalej pokračujú v pátraní po preživších. "Lietadlá, o ktorých sa predpokladá, že patrili Rusom, spáchali v noci na piatok masaker v dedine Zardaná v severovýchodnej časti (provincie) Idlib," povedal šéf SOHR Rámí Abdal Rahmán.

V provincii Idlib, susediacej s Tureckom, žijú približne dva milióny Sýrčanov. Desaťtisíce z nich tam ušli pred bojmi z rôznych iných oblastí krajiny.

Idlib je zároveň poslednou sýrskou provinciou ovládanou povstalcami, z ktorých väčšina sa hlási ku koalícii združenej pod sýrsku odnož medzinárodnej teroristickej siete al-Káida.

Sýrska odnož al-Káidy, známa ako Front an-Nusra, sa premenovala na Front dobytia Sýrie (Džabhat Fatah aš-Šám) a stojí na čele aliancie povstaleckých skupín Hajat Tahrír aš-Šám, ktorá zvádzala boje proti sýrskym vládnym silám a ich ruským a iránskym spojencom na väčšine frontov v Sýrii. Aktuálne sa jej bojovníci sústreďujú v provincii Idlib.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.