Prednostovi nováckeho mestského úradu má hroziť väzenie

Na archívnej snímke pojednávacia miestnosť. Foto: TASR - Marko Erd

Prievidza/Nováky 8. júna (TASR)- Obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva čelí 41-ročný Milan z Novák. Ten mal ešte vlani v auguste v Prievidzi fyzicky napadnúť vtedy 40-ročného muža, informoval v piatok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

"Štyridsaťročného muža mal obvinený fyzicky napadnúť v Prievidzi ešte 15. augusta 2017 asi o 9.00 h, počas incidentu boli poškodenému spôsobené zranenia s dobou narušenia obvyklého spôsobu života v dĺžke 57 dní," spresnil Kudlička.

Polícia v tejto súvislosti podľa neho začala trestné stíhanie 1. novembra 2017, stíhaný za zločin ublíženia na zdraví a prečin výtržníctva je Nováčan od 19. decembra minulého roka. "V uvedenej veci naďalej prebieha vyšetrovanie. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov," dodal.

Podľa informácií TASR je obvineným mužom prednosta Mestského úradu v Novákoch.

"Prednosta mestského úradu nie je verejný činiteľ, je vedúcim zamestnancom v zmysle zákona o výkone prác vo verejnom záujme," ozrejmil pre TASR hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.