VIDEO: Prezident rokoval s Lajčákom, nepovedal či prijme jeho demisiu

Na snímke prezident SR Andrej Kiska (vpravo) a minister zahraničných vecí a európskych zaležitostí SR Miroslav Lajčák počas prijatia 4. decembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 4. decembra (TASR) – Prezident SR Andrej Kiska v utorok dopoludnia rokoval s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom (nominant Smeru-SD), ktorý sa minulý týždeň rozhodol podať demisiu. Postoj prezidenta k podanej demisii po tomto stretnutí nie je zatiaľ známy, povie ho v utorok popoludní. Po Kiskovi sa vyjadrí aj Lajčák.

Minister Lajčák rozhodnutie podať demisiu oznámil vo štvrtok (29.11.) večer v nadväznosti na prijatie parlamentného uznesenia z dielne SNS a Smeru-SD, podľa ktorého má vláda odmietnuť Globálny pakt OSN o migrácii a vykonať príslušné opatrenia spojené so stiahnutím sa SR z procesu prijímania dokumentu na stretnutí vlád a vysokých predstaviteľov v Maroku.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) s Lajčákovou demisiou nesúhlasí, snažil sa ministra presvedčiť, aby zmenil názor. Po rokovaniach s ním požiadal prezidenta, aby Lajčákovu demisiu neprijal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.