Leopard zabil mnícha, ktorý meditoval v národnom parku

Leopard, ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Naí Dillí 13. decembra (TASR) - Leopard zabil budhistického mnícha, ktorý meditoval v národnom parku na západe Indie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s tým, že v zmienenom lese ide už o druhý smrteľný útok leoparda za ostatné dni.

Tridsaťpäťročný mních meditoval pod stromom v lese v tigrej rezervácii Tadoba Andhari, uviedli miestne úrady.

"Mních meditoval posledný mesiac na okraji rezervácie. Mnísi z neďalekého budhistického chrámu, ktorí za ním chodili s jedlom a vodou, našli v utorok jeho telo," uviedol jeden z predstaviteľov rezervácie. Šelmu sa pokúšajú odchytiť príslušné úrady.

Po minulotýždňovom útoku leoparda v rovnakom lese prišiel o život aj dedinčan, ktorý sa vybral navštíviť starobylý hinduistický chrám. Úrady oblasť po tomto útoku uzavreli a dedinčanom povolili navštevovať zmienenú svätyňu len v stanovených hodinách.

Aj po najnovšom útoku vystríhali miestnych obyvateľov pred vychádzkami do lesa a budhistických mníchov požiadali, aby oblasť opustili. "Odvážiť sa do lesa je nebezpečné a zvieratá sa nestarajú, o koho ide. Keď sa ľudia votrú do lesa, musíme viniť len sami seba, nemôžeme viniť zvieratá," povedal správca rezervácie.

Rozsiahle odlesňovanie a ďalšie ľudské zásahy spôsobujú, že k podobným útokom dochádza v ostatných rokoch častejšie na celom území Indie. V tigrej rezervácii Tadoba Andhari žije asi 88 tigrov a mnoho ďalších zvierat vrátane leopardov, medveďov pyskatých, hyen či mediarov, doplnila stanica BBC.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.