Počet ľudí pracujúcich na dohody pred sviatkami stúpa

Ilustračná snímka. Foto: TASR Štefan Puškáš

Bratislava 14. decembra (TASR) - Predvianočné obdobie obvykle so sebou prináša zvýšený počet brigádnikov, pracujúcich na dohody. Nie je tomu inak ani tento rok. Sociálna poisťovňa v novembri zaznamenala medziročný rast uzatvorených dohôd o 11.690.

Kým v novembri 2018 zamestnávatelia prihlásili do registra na platenie poistného celkovo 426.188 pracujúcich na dohodu, vlani v rovnakom mesiaci ich bolo 414.498.

"Z hľadiska počtu dohôd ide v novembri 2018 po letných mesiacoch aj o tretí najvyšší počet uzatvorených dohôd v tomto roku. Tieto údaje v sebe zahŕňajú dohody niekoľkých typov – dohodu o vykonaní práce, dohodu o pracovnej činnosti, dohodu o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia a dohodu o brigádnickej práci študenta s dôchodkovým poistením," uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder.

V novembri 2018 v registri poisťovne prevažovali dohody o pracovnej činnosti – bolo ich spolu 206.695, za nimi nasledovali dohody o vykonaní práce – 123.862. Študenti uzavreli v novembri 61.238 dohôd o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia a ďalších 34.393 dohôd o brigádnickej práci študentov s dôchodkovým poistením.

Študenti a žiaci si pritom tento rok tradične najviac privyrábali v lete. Sociálna poisťovňa evidovala v kategórii dohôd o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia najviac uzavretých dohôd v júli – 81.138, počet dohôd o brigádnickej práci študenta s dôchodkovým poistením vrcholil v auguste, kedy ich evidovala 52.801.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.