Francúzska ekonomika vzrástla v 3. kvartáli len o 0,3 %

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Paríž 21. decembra (TASR) - Francúzska ekonomika dosiahla v 3. kvartáli zrýchlenie rastu, tempo rastu však bolo miernejšie, než uvádzal predchádzajúci odhad. Revidované údaje zverejnil v piatok francúzsky štatistický úrad Insee.

Podľa Insee vzrástla francúzska ekonomika v období od júla do konca septembra medzikvartálne o 0,3 %. Úrad pôvodne uvádzal rast ekonomiky za 3. kvartál na úrovni 0,4 %. Revízia znamená minimálne zrýchlenie tempa rastu oproti 2. aj 1. štvrťroku, v ktorých francúzska ekonomika zaznamenala rast na úrovni 0,2 %.

Navyše, na túto úroveň sa rast ekonomiky podľa všetkého vráti vo 4. kvartáli. Insee v priebehu tohto týždňa vydal prognózu vývoja ekonomiky za 4. štvrťrok a podľa tej ekonomika dosiahne na záver roka rast na úrovni pravdepodobne opäť len 0,2 %. Dôvodom sú násilné protivládne protesty tzv. žltých viest proti zvyšovaniu daní a životných nákladov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.