Trnavské Divadlo Jána Palárika má novú fasádu

Divadlo Jána Palárika v Trnave. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 21. decembra (TASR) - Na Divadle Jána Palárika (DJP) v Trnave ukončili rekonštrukciu čelnej fasády. Práce na historickom objekte trvali od leta, náklady boli vo výške 195.000 eur, predchádzala im výmena okien.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK), ktorý je zriaďovateľom DJP, bude v obnove pokračovať. "Už začiatkom nasledujúceho roka začneme s prácami na odvlhčení z čelnej strany, ktoré bude stáť viac ako 22.000 eur, a v závislosti od počasia by malo byť hotové do konca apríla. Pokračovať sa bude aj v časti od Divadelnej ulice a v pláne je nová fasáda z tejto strany, čo by sa mohlo realizovať v ďalších rokoch. Na budúci rok sa začne príprava kompletnej rekonštrukcie Zrkadlovej sály. V zázemí divadla sa budúci rok plánuje rekonštrukcia šatní a sociálnych zariadení," informoval riaditeľ Úradu TTSK Július Fekiač.

Už počas roka 2017 sa v objekte uskutočnilo viacero investičných akcií. Okrem architektonicko-historického a umelecko-historického výskumu či 3D zamerania bol realizovaný reštaurátorský výskum, uskutočnila sa výmena javiskovej podlahy, modernizácia pohonu javiskového ťahu, modernizácia pohonu točne vo veľkej sále a prebehla aj rekonštrukcia sociálnych zariadení.

Trnavské divadlo patrí medzi najstaršie divadelné budovy v strednej Európe. Ako hlása latinský nápis na jeho priečelí, bolo postavené z prostriedkov mesta a jeho obyvateľov. Prvé predstavenie sa konalo 26. decembra 1831.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.