M. Šóth odmieta, že by Zdravita mala nadštandardné zmluvy s VšZP

Na archívnej snímke prezident Asociácie súkromných lekárov SR (ASL SR) Marián Šóth Foto: TASR - Marko Erd

Bratislava 21. decembra (TASR) - Prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR a Zdravity Marián Šóth odmietol, že by mali uzatvorené nadštandardné zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Reagoval tak na tvrdenie člena Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Mariana Kollára, ktorý to vo štvrtok (20. 12.) naznačil.

Šóth taktiež tvrdí, že vyjadrenia Kollára "o politických príkazoch a kartelovej dohode sú absolútnou demagógiou". Poukázal na to, že ide "o preukázateľné klamstvo", keďže všetky zmluvy sú zverejnené na stránke VšZP. "Z rétoriky Kollára nevyplýva nič iné len snaha o odpútanie pozornosti od vlastného neúspechu a chybných rozhodnutí, ktoré vyústili do dnešnej situácie," dodal.

VšZP oznámila ukončenie rokovaní o zmluvách s predstaviteľmi ZAP "vzhľadom na nekorektnosť, politizáciu a neadekvátnu eskaláciu rokovaní". Predstavitelia zväzu na tlačovej konferencii naznačili, že by za tým mali byť politický príkaz na nerokovanie s najväčšou organizáciou ambulantných poskytovateľov a kartelová dohoda so zástupcami iných organizácií. Ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD) ZAP vyzval, aby "urýchlene aktívne vstúpila do rokovania s vedením zväzu".

Šéfka rezortu zdravotníctva ešte vo štvrtok odmietla, že by nejakým spôsobom vstupovala do zmluvných vzťahov medzi ZAP a štátnou zdravotnou poisťovňou alebo ich ovplyvňovala. Uviedla, že situáciu vníma "ako pozičný politický boj a vydieranie".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.