Britská polícia zatkla dve osoby za vniknutie dronmi na letisko

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Londýn 22. decembra (TASR) - Polícia v anglickom grófstve Sussex oznámila v noci na sobotu zatknutie dvoch osôb podozrivých z "nezákonného použitia dronov", ktoré boli v uplynulých dňoch príčinou opakovaného narušenia prevádzky letiska Gatwick. Vyšetrovanie týchto incidentov naďalej pokračuje, uvádza sa v policajnom vyhlásení, z ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Dvojicu osôb spájaných s preletmi dronov v blízkosti letiskovej plochy zatkli ešte v piatok večer, niekoľko hodín po tom, ako prevádzku letiska Gatwick opäť obnovili po kratšom prerušení. Predošlá odstávka trvala od stredajšieho večera až do piatkového rána.

Polícia uviedla, že bola použitá "celá škála taktík" s cieľom zabrániť ďalšiemu vnikaniu dronov do letiskového priestoru. Po diaľkovo riadených strojoch a osobách, ktoré ich obsluhovali, pátrali policajti z oddelení v grófstvach Surrey a Sussex. Okolie letiska prehľadávali aj pomocou vrtuľníka.

Gatwick, ležiaci južne od Londýna, je druhým najväčším letiskom v oblasti britskej metropoly. Spozorovanie dronov malo za následok zrušenie stoviek letov, čo pocítili desaťtisíce cestujúcich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.