Apple znižuje plánovanú produkciu troch nových modelov iPhone

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

San Francisco 9. januára (TASR) - Americký koncern Apple v 1. štvrťroku 2019 znižuje plánovanú produkciu troch nových modelov iPhone o približne 10 %. Uviedla to v stredu spoločnosť Nikkei Asian Review. Informáciu zverejnila týždeň po tom, ako Apple znížil svoj odhad predaja v 1. kvartáli.

Dôvodom zriedkavého kroku Apple je oslabenie dopytu po jeho smartfónoch v Číne, ktorej ekonomika spomaľuje a obchodná vojna s USA jej rast brzdí ešte viac.

A zároveň čoraz väčšia konkurencia domácich, čínskych výrobcov smartfónov má tiež negatívny vplyv na odbyt Apple. Mnohí analytici a spotrebitelia tvrdia, že nové telefóny iPhone sú predražené.

Koncern Apple požiadal svojich dodávateľov koncom minulého mesiaca, aby vyrobili menej modelov XS, XS Max a XR. ako pôvodne naplánoval, uviedla spoločnosť Nikkei.

Túto žiadosť im údajne koncern poslal predtým, ako minulý týždeň znížil svoju prognózu tržieb, tvrdí ázijská agentúra. Prekvapujúci krok amerického koncernu spustil široký výpredaj jeho akcií na globálnych trhoch.

Podľa odhadov celkový plánovaný objem produkcie starých i nových telefónov iPhone bude v období január až marec 2019 znížený na približne 40 až 43 miliónov kusov z pôvodne plánovaných 47-48 miliónov kusov, napísala Nikkei s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Apple sa zatiaľ k tejto správe nevyjadril.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.