Banka Barclays zaznamenala v roku 2018 menší ako očakávaný zisk

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 21. februára (TASR) - Britská banka Barclays zaznamenala v roku 2018 menší ako očakávaný zisk. Dôvodom boli náklady na právne spory. Okrem toho si odložila bokom 150 miliónov libier na straty spôsobené brexitom a jej investičná divízia mala za sebou ťažký 4. štvrťrok.

Konkrétne, zisk banky pred zdanením sa vlani znížil o 1 % na 3,49 miliardy GBP (4,01 miliardy eur) z 3,54 miliardy GBP rok predtým.

V tomto výsledku sú zahrnuté aj poplatky za súdne konania a spory, ktoré sa minulý rok zvýšili na 2,2 miliardy GBP z 1,2 miliardy GBP rok predtým. Prispeli k tomu najmä náklady vo výške 1,4 miliardy GBP na urovnanie sporu s Ministerstvom spravodlivosti USA v súvislosti s hypotekárnymi cennými papiermi.

Po očistení od nákladov na súdne spory a iné poplatky sa zisk skupiny pred zdanením v roku 2018 zvýšil o 20 % na 5,7 miliardy GBP.

Zisk po zdanení z pokračujúcich činností pritom vzrástol o 82 % na 2,37 miliardy GBP.

Po prepočítaní na akciu tzv. základný zisk vrátane nákladov na právne spory, dosiahol 9,4 pence v porovnaní so stratou na akciu vo výške 10,3 pence rok predtým.

(1 EUR = 0,86945 GBP)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.