Slovak Telekom investoval vlani do inovácií 157 miliónov eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 21. februára (TASR) - Skupina Slovak Telekom zvýšila vlani investície o 9 % na 157 miliónov eur a udržala zameranie na inovácie, vďaka čomu jej výnosy stúpli takmer o 2 % na 761 miliónov eur. Zvýšené investície sa prejavili nielen na množstve pokrytých domácnosti, ale celkovo lepšej konektivity všetkých zákazníkov.

Pri mobilných sieťach investovala skupina do výrazného zlepšenia kvality 4G v dvoch oblastiach. V prvom rade zvýšenie základného pokrytia 4G na 93,6 % populácie. Zároveň investície smerovali do vyšších rýchlosti a kapacít.

Za rok 2018 dosiahla skupina celkové konsolidované výnosy 761,1 milióna eur. Medziročný rast výnosov o takmer 2 percenta je pozitívny vzhľadom na dlhé roky poklesov. Prevádzkový zisk EBITDA za rok 2018 dosiahol 321,7 milióna eur.

Pre skupinu bol minulý rok obdobím nárastu zákazníckej bázy. K 31. decembru 2018 využívalo služby mobilnej siete Telekom 2,369 milióna zákazníkov.

Najvyššie výsledky medzi dcérskymi spoločnosťami má DIGI Slovakia s medziročným rastom o 9 % a celkovo dosiahli 39,77 milióna eur.

Výnosy PosAm dosiahli 34,25 milióna eur s medziročným rastom 31 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.