Tréner Ščasný o Štetinovi: Hral výborne, no pokazil si to vylúčením

Na archívnej snímke Lukáš Štetina. Foto: TASR - Martin Baumann

Praha 25. februára (TASR) - Slovenský stopér Sparty Praha Lukáš Štetina sa v nedeľňajšom zápase českej futbalovej ligy proti Baníku Ostrava (3:2) predviedol v pozitívnom aj negatívnom svetle. V 39. minúte skóroval, no po hodine hry oslabil svoj tím, keď ho hlavný rozhodca po druhej žltej karte vylúčil.

"Štetina hral výborne, no potom urobil hlúposť a celé si to pokazil," citoval portál idnes.cz trénera Sparty Zdenka Ščasného. V súboji tabuľkových susedov začali lepšie hostia, ktorí sa v 29. minúte ujali vedenia. Sparťania však tromi gólmi otočili skóre a Baníku sa podarilo v nadstavenom čase už len znížiť. "Všetci hráči podali veľmi dobrý výkon. Vážim si, že sme dokázali druhýkrát za sebou otočiť zápas. Teraz to bolo navyše v situácii, keď nás bolo o jedného menej. Boli sme dobre fyzicky pripravení a túžili sme po víťazstve. Miestami sme boli v hre s loptou úplne dominantní a Baník nevedel na to zareagovať," dodal sparťanský kouč.

Tretia Sparta si vypracovala v tabuľke pred Ostravou trojbodový náskok. "Rudí" strácajú na vedúcu Slaviu Praha štrnásť bodov, za druhou Plzňou zaostávajú o osem. Oba tímy majú však zápas k dobru.