V ročných prioritách vlády je rozvoj cestovného ruchu v okrese Gelnica

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 27. februára (TASR) - Rozvoj cestovného ruchu v okrese Gelnica, iniciovanie a realizovanie projektov pozemkových úprav v okresoch Revúca a Trebišov, podpora podnikania mladých v okrese Rožňava i podpora sociálnych a obecných podnikov v okrese Sobrance sú medzi návrhmi priorít pre deväť z najmenej rozvinutých okresov na rok 2019 z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Vláda ich schválila na rokovaní v stredu.

K ďalším patria napríklad výstavba budovy kuchyne v areáli zariadenia sociálnych služieb v okrese Medzilaborce, rozšírenie a finančné zabezpečenie siete domovov sociálnych služieb v okrese Bardejov, podpora podnikateľského subjektu v okrese Svidník, ktorý vytvorí 6 nových miest. Pri návrhoch iniciovania a realizovania projektov pozemkových úprav sú zodpovední okresný úrad a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, uvádza sa v materiáli na rokovanie vlády.

Vláda uložila v uznesení vicepremiérovi pre investície a informatizáciu Richardovi Rašimu (Smer-SD), aby priebežne poskytol regionálny príspevok v celkovej výške 2,159 milióna eur podľa zoznamu projektov financovaných alebo spolufinancovaných z regionálneho príspevku.

Ide celkovo o niekoľko desiatok návrhov pre okresy Bardejov, Gelnica, Kežmarok, Medzilaborce, Revúca, Rožňava, Sobrance, Svidník a Trebišov. Pripravili ich okresné úrady s miestne príslušným výborom, Úradom vlády SR, ÚPVII, vyšším územným celkom, obcami a ostatnými sociálno-ekonomickými partnermi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.