Tenisový zväz vyzval poslancov Košíc, aby hlasovali za EYOF

Na snímke sprava podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši a predseda Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel počas tlačového brífingu po skončení rokovania so zástupcami mesta Košice a Slovenským olympijským a športovým výborom ohľadne organizovania Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021 v Košiciach. Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 21. marca (TASR) - Slovenský tenisový zväz (STZ) vo štvrtok vyzval poslancov mesta Košice, aby na piatkovom mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva hlasovali za zorganizovanie Európskych olympijských hier mládeže EYOF v roku 2021 v metropole východu krajiny.

Hlavné argumenty predstaviteľov STZ vo výzve poslancom sú, že mesto získa na podujatie 12 miliónov eur od vlády a zároveň aj multifunkčnú halu Národného tenisového centra (NTC) za 30 miliónov eur. Tá má byť dokončená v roku 2021, vhodná na kultúrne a športové podujatia v kolektívnych aj individuálnych športoch a financovaná 60% vládou SR, 20% STZ a 20% mestom Košice.

Konečné rozhodnutie o tom, či sa EYOF v roku 2021 uskutoční v Košiciach, má byť známe v piatok 22. marca. Po pondelkovom rokovaní zástupcov Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), predstaviteľov mesta Košice a vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho (Smer-SD) to oznámil predseda SOŠV Anton Siekel. Mesto zvolalo na piatok mimoriadne zasadnutie zastupiteľstva.

MsZ Košice schválilo kandidatúru mesta na usporiadanie EYOF 2021 na svojom zasadnutí v júni 2016, konať sa má v Košiciach od 24. júla do 1. augusta 2021. Na podujatí sa predpokladá účasť približne 6000 ľudí, z toho 3700 športovcov z 50 štátov. Súčasné vedenie mesta však od začiatku januára tvrdí, že EYOF bez vládneho príspevku nedokáže zorganizovať "na takej úrovni, ako sa patrí". Kým prisľúbený vládny príspevok vo výške 12 miliónov eur považuje bývalý primátor Košíc Raši za dostatočný, mesto má opačný názor. Mestskí poslanci dvakrát poverili primátora Jaroslava Polačeka, aby rokoval o výške príspevku. Poslanci chcú približne o desať miliónov eur viac na športovú infraštruktúru, ktorá by v meste zostala a bola by pridanou hodnotou.

Výzva STZ v plnom znení:

"Výzva Slovenského tenisového zväzu k poslancom mesta Košice: 'HLASUJTE ZA EYOF 2021 a podporte rozvoj športu v Košiciach'

Slovenský tenisový zväz vyzýva poslancov mesta Košice, aby v piatok 22. marca hlasovali za uskutočnenie Európskych olympijských hier mládeže EYOF v roku 2021 v Košiciach.

Hlasovaním "ZA EYOF" Košice získajú:

1.) 12 miliónov eur na organizáciu podujatia od vlády SR

2.) Multifunkčnú halu NTC za 30 miliónov eur vhodnú na kultúrne a športové podujatia v kolektívnych aj individuálnych športoch, ktorá bude dokončená v roku 2021 a financovaná 60% vládou SR, 20% STZ a 20% mestom Košice.

3.) Rozvoj a propagáciu mesta, ktorú prináša veľké športové medzinárodné podujatie s tisíckami športovcov a zahraničných návštevníkov.

4.) A toto všetko do dvoch rokov, čo bude okamžitý rozvojový impulz pre mesto Košice.

Hlasovaním "NIE EYOF" Košice o túto príležitosť nenávratne prídu a akékoľvek iné prísľuby do výstavby novej športovej infraštruktúry sa môžu zrealizovať najskôr za 4 - 5 rokov a budú mesto stáť viac peňazí.

Slovenský tenisový zväz verí, že tieto argumenty presvedčia poslancov a rozhodnú využiť túto skvelú príležitosť pre rozvoj mesta Košice."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.