Výhodné letné dovolenky na Zľavomat.sk si dopraje čoraz viac ľudí

Výhodné letné dovolenky na Zľavomat.sk si dopraje čoraz viac ľudí, najviac nakupujú ženy Foto: Zľavomat.sk

Bratislava 30. júna (OTS) - Podľa prieskumu agentúry TNS by si na nákup letnej dovolenky až 56 % oslovených ľudí vybralo Zľavomat.sk. „Najžiadanejšie sú najmä last minute dovolenky, ktoré majú na Zľavomat.sk dokonca výhodnejšiu cenu ako v cestovných kanceláriách o niekoľko percent. Novým trendom je, že ak rodina ušetrí cez Zľavomat.sk niekoľko desiatok eur na letnej dovolenke v zahraničí, dokúpi si cez náš portál do konca roka aj ďalší pobyt – prevažne víkendový relax na Slovensku. Doprajú si tak počas roka dve rodinné dovolenky,“ uviedol Tomáš Sroka, riaditeľ Zľavomat.sk, najväčšieho zľavového portálu na Slovensku, ktorý patrí do nadnárodnej skupiny Slevomat Group. Cestovanie tvorí až polovicu obratu portálu.

Podľa T. Sroku na Zľavomat.sk nakupujú Slováci letné dovolenky najmä koncom júna a v júli. Top destináciou v zahraničí je naďalej Chorvátsko (severná a stredná Dalmácia), na Slovensku sú to najmä Vysoké Tatry, Orava, Liptov, Malá a Veľká Fatra, Slovenský raj, Biele Karpaty a Štiavnické vrchy. Zaujímavosťou je, že až 75 percent z nakupujúcich dovolenkárov tvoria ženy. „Vlani bol pomer dovoleniek Slovensko a zahraničie 70 : 30, tento rok očakávame nárast záujmu o zahraničné dovolenky v pomere 65 : 35, najmä nárast záujmu o Chorvátsko o polovicu,“ dodal Tomáš Sroka.

Medzi Top ponuky zvýhodnených dovoleniek do zahraničia zaradil portál v tomto období cesty do Chorvátska, Egypta a Bulharska. Pre veľký úspech z minulého roka aj túto sezónu si môžu zákazníci Zľavomat.sk kúpiť obľúbený pobyt pre celú rodinu v Chorvátsku – all inclusive pre 2 osoby a 2 deti zdarma už od 655 eur v severnej Dalmácii. Pobyt je na 4 až 8 dní v komfortnom Hoteli Zagreb*** s polpenziou alebo stravovaním all inclusive. Klienti môžu vyskúšať tento rok aj novinku – potápanie v mori alebo rafting v neďalekej Bosne a Hercegovine.

Toto leto však Zľavomat.sk prichádza aj s novinkou – prvýkrát majú zákazníci možnosť zakúpiť si dobrodružné cestovanie s CK BUBO po Škandinávii, a to od 699 eur na 19 dní.

Najväčší záujem v lete je o kratšie trojdňové pobyty, to platí najmä pre pobyty na Slovensku. V zahraničí klienti volia týždňové dovolenky. Najlepším obdobím na kúpu pobytu je pritom mesiac jún alebo začiatok júla. „Vtedy evidujeme najväčší výber termínov a aj ponúk,“ uviedol Tomáš Sroka.

Portál kontroluje kvalitu ponúkaných služieb v predávaných destináciách: „Obchodníci navštevujú ponúkané destinácie, ktoré si osobne skontrolujú. V ponuke máme aj hotely, s ktorými spolupracuje naša materská firma Slevomat Group,“ dodal Tomáš Sroka.

Veľkým hitom, ktorý Zľavomat.sk zopakuje aj koncom tohto júna, bolo vlani v lete zvýhodnené cestovné poistenie na dovolenku platné na celý rok, ktoré si kúpili stovky zákazníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.