Z kandidatúry na ZOH 2022 odstúpil aj ukrajinský Ľvov

Olympijské kruhy - jeden zo symbolov olympijských hier (ilustračná foto) Foto: TASR

Londýn 30. júna (TASR) - Ukrajinské mesto Ľvov stiahlo svoju kandidatúru na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2022. Dôvodom je pokračujúca nestabilná politická a bezpečnostná situácia v krajine.

Ľvov sa tak stal tretím mestom, ktoré odstúpilo od kandidatúry na ZOH 2022. Pred ním sa jej vzdali švédska metropola Štokholm a poľský Krakov, ktorý sa uchádzal o organizáciu spoločne so Zakopaným a slovenským strediskom Jasná pod Chopkom, kde sa mali uskutočniť súťaže v alpskom lyžovaní.

V hre o usporiadanie ZOH 2022 tak zostali už iba kazašské mesto Almaty, čínsky Peking a Oslo. Nórska metropola ale nemá podporu medzi obyvateľmi krajiny, až 59,2 percent opýtaných nesúhlasí s organizovaním hier. Exekutíva MOV by teraz mala vybrať finalistov, vzhľadom na nízky počet uchádzačov je však pravdepodobné, že nechá v hre všetkých troch. Konečný verdikt o usporiadateľovi ZOH 2022 padne na zasadnutí MOV 31. júla 2015 v Kuala Lumpure.

Odstúpenie Ľvova sa všeobecne očakávalo, definitívu dalo stretnutie ukrajinského premiéra Arsenija Jaceňuka s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom, po ktorom mesto oznámilo svoje odhlásenie. Podľa agentúry AP však Ľvov úplne nezavrhol myšlienku usporiadať zimné olympijské hry a je možné, že sa bude uchádzať o organizáciu ZOH 2026.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.