Výdavky Slovenska na predsedníctvo v EÚ presiahnu 15 mil. eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 1. júla (TASR) – V súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Európskej únii v druhom polroku 2016 sa na budúci rok počíta s výdavkami vo výške 15.648.000 eur. Tento rok by to mali byť tri milióny eur.

Financovanie príprav a zabezpečovania predsedníctva je v súčasnosti kryté iba vo výške rezervy vytvorenej ministerstvom financií vo výške tri milióny eur pre roky 2014 a 2015. Vyplýva to z materiálu, ktoré ministerstvo zahraničných vecí predložilo do pripomienkového konania.

"V súčasnosti sa postupne konkretizuje predstava o celkovom zabezpečení predsedníctva, napriek tomu je možné záväzne vyčísliť očakávané výdavky iba za nastávajúce rozpočtové obdobie. Celková výška výdavkov je závislá od mnohých faktorov, ktoré môžu jej výslednú hodnotu výrazne korigovať," upozorňuje ministerstvo.

Naďalej ostáva otvorená otázka sponzoringu. Ten by sa mohol v roku 2016 využiť na také položky ako je občerstvenie, doprava či prenájom limuzín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.