Náhradníci za europoslancov zložili poslanecké sľuby

Na snímke pohľad na rokovanie parlamentu. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 1. júla (TASR) - Pätica náhradníkov Jozef Bobík (KDH), Péter Vörös (Most-Híd), Jana Kiššová (SaS), Jana Šípošová (OĽaNO) a Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS), ktorí nahradili zvolených europoslancov, dnes v Národnej rade (NR) SR zložila poslanecký sľub. Ujali sa tak svojich mandátov.

"Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života," znie ústavou stanovený sľub poslanca Národnej rady SR. Všetci piati ho potvrdili svojím "sľubujem", podpisom a podaním ruky predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi (Smer-SD). Odmietnutím sľubu alebo zložením sľubu s výhradou stráca poslanec mandát.

Predseda Krajskej rady KDH v Košickom kraji Bobík nastúpil za europoslankyňu Janu Žitňanskú (NOVA), ktorá sa do NR SR dostala vo farbách KDH. Exposlanec Vörös vystriedal europoslanca Józsefa Nagya (Most-Híd), niekdajšia poslankyňa Kiššová zas Richarda Sulíka (SaS), riaditeľka neziskovej organizácie Pomoc obetiam násilia Šípošová strieda Branislava Škripeka (OĽaNO) a exminister školstva Jurzyca Ivana Štefanca (SDKÚ-DS).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.