Mel Gibson odletel z Karlových Varov

Mel Gibson Foto: TASR/AP

Karlove Vary 6. júla (TASR) - Americký herec Mel Gibson opustil dnes popoludní medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch. V západočeskom kúpeľnom meste bol od piatka 4. júla. Počas pobytu prevzal Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos svetovej kinematografii, uviedol svoj film a pred stovkami divákov sa rozprával s českým moderátorom Markom Ebenom o živote - o detstve, práci a o tom, že sa v posledných rokoch stále ospravedlňuje.

Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Hollywoodsky herec, režisér a producent Mel Gibson (58) opustil hotel Pupp, kde bol ubytovaný, zadným vchodom po 13.30 h. Zanechal za sebou povesť profesionála, ktorý - hoci ho bolel zub - venoval svoj čas aj fanúšikom.

Najväčšiu hviezdu 49. ročníka festivalu vítal nadšený dav všade, kde sa ukázal.

Gibson ako režisér nakrútil film Statočné srdce, ktorý získal Oscara, ďalej Umučenie Krista či Apocalypto o zániku mayskej civilizácie.

Väčšine divákov je však známy predovšetkým ako policajt Martin Riggs zo série filmových komédií Smrtonosná zbraň, ktorého si v 80. a 90. rokoch minulého storočia zahral celkovo štyrikrát. Hral tiež vo filmoch Šialený Max, Maverick, Statočné srdce, Výkupné, Odplata, Po čom ženy túžia, Patriot, Znamenia alebo Údolie tieňov.

MFF Karlove Vary je jediný festival kategórie A v Českej republike. Každoročne predstaví okolo 200 filmov z celého sveta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.