Slovenské elektrárne ukončili hlavnú opravu na treťom bohunickom bloku

Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava/Jaslovské Bohunice 6. júla – Slovenské elektrárne (SE), a.s., opätovným prifázovaním prvého generátora k elektrickej sieti v sobotu (5.7.) ukončili hlavnú opravu tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice (EBO3) V2. Informovala o tom dnes hovorkyňa spoločnosti Janka Burdová.

"Táto odstávka bola treťou v pláne generálnych opráv atómových elektrární Slovenských elektrární na rok 2014. V rámci plánovanej hlavnej opravy tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice V2 boli realizované štandardné údržbové práce a čiastočná výmena paliva v reaktore 3. bloku," informovala.

Pripomenula, že odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a realizujú sa ako dlhodobo plánovaný proces. Príprava každej odstávky sa začína 20 mesiacov vopred. "Práce na odstávke boli vykonané pri dodržaní najvyšších bezpečnostných štandardov," ubezpečila.

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a. s., je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.