Stáčanie kilometrov na tachometroch trestné nebude, KDH neuspelo

Poslanec NR SR Ján Hudacký (KDH) Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 11. júla (TASR) - Kresťanskí demokrati opäť nepresadili tresty za stáčanie kilometrov na tachometroch motorových vozidiel. Navrhovali ich v novele Trestného zákona poslanci Pavol Zajac a Ján Hudacký. Parlament novelu dnes odmietol.

"Opäť predkladáme návrh, aby pretáčanie, stáčanie tachometrov bolo trestným činom," povedal Zajac. Poukázal, že na Slovensku má pretočené tachometre okolo 40 percent ojazdených áut. "Hovoríme o 130.000 autách. Preto si myslíme, že by takáto činnosť, ktorá má masívne rozmery, mala byť trestným činom," uviedol Zajac.

Zdôraznil, že stáčanie tachometrov je podvodom na kupujúcich. "Sú okrádaní a navyše nepoznajú skutočný technický stav auta. A takéto auto je potom nebezpečnejšie pre svojho majiteľa a môže sa stať závažná dopravná nehoda," doplnil Zajac.

Potrestaný by podľa návrhu KDH nemusel byť len ten, kto reálne stočí tachometer, ale aj tí, ktorí mu v tom pomôžu. "Ten, kto pripravuje takýto trestný čin, pri ktorom vyhotoví, zaobstará sebe alebo postúpi inej osobe počítačové programy, ktorých účelom je spáchanie takého skutku," spresňujú predkladatelia návrhu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.